Vybírám postel: Mám zvolit přírodní povrch nebo transparentní vosk?

✎ 5 min čtení

blog produkty

Máte vybraný typ postele i rozměr. Ale váháte, zda nechat konstrukci přírodní nebo ji voskovat či lakovat? Shrňme si plusy a minusy.

DSC_0057 

Postele v přírodním dekoru bez vosku


Jako u skoro každé věci, tak i u volby konstrukce se najdou dva tábory, které se jen těžko shodnou. Mrkněme se nyní společně na to, z jakého důvodu zvolit či vůbec nebrat přírodní dekor.

Proč ano?

Získáte do svého bydlení nádherný designový kousek nábytku, který bude 100% přírodní a s výraznou přirozenou kresbou. Na omak pocítíte výraznou strukturu dřeva a budete se cítit jako v pravém lese. Postele bez vosku bývají také o něco levnější, takže ušetříte a přitom budete mít kvalitní lůžko.

Proč ne?

Pokud nemá postel ochranný vosk, stává se konstrukce více náchylnější k poškození. Je proto potřeba o ni pravidelně pečovat vhodnými přípravky, protože na povrchu nemá žádnou vrstvu, která by zabránila škrábancům nebo změně barvy. Je zde také riziko, že při nešetrném zacházení vznikne tříska.

.
.
.
.

DSC_0094 

Postele s transparentním voskem


S postelemi z masivu od rodiny Benlemi máte díky 100% přírodnímu složení jistotu, že jsou zdravotně nezávadné i po navoskování a navíc vhodné také pro alergiky. Jaké jsou další důvody, proč vybrat konstrukci s voskem nebo proč se jí naopak vyhnout?

Proč ano?

Jak už se dá předpokládat, díky využitému vosku je postel odolnější proti poškození nebo jiným oděrkám. Zachovává si dlouho svou původní barvu a díky jemnému filmu na povrchu se stává snadno umyvatelná a nepotřebuje skoro žádnou údržbu.

Proč ne?

U voskovaných postelí se můžete setkat s o trochu vyšší cenou.