Příběh závěsného křesla: Jak vyrabíme jediné ekologické křeslo v Česku?

Jak se rodí ekologické závěsné křeslo? Přečtěte si jeho skutečný příběh, který začíná prvním kusem vrbového proutku.

svalyVrbové proutí zpracováváme ručně

Příběh začíná výběrem správné vrby. Sklízí se jen ty, které mají 3 až 5 let. Po sklizni je potřeba jednotlivé pruty stáhnout z kůry, což je velmi náročný, léty vypilovaný proces, při kterém se proutí nahřívá a namáčí v lázních. Teprve pak můžou obratní řemeslníci kůru sejmout. 

Tím ale alchymie nekončí. Abyste si dopřáli pohodlný odpočinek v některém z našich závěsných křesel, musíme pruty dobře vysušit. K ohýbání prutů používáme stovky let ověřenou metodu prohřívání a napařování. Na vytvoření požadovaného tvaru jsme si vytvořili takzvané ohýbací koleno, podle kterého proutí ohýbáme a modelujeme. 65376107_2393420354243089_1151941934235779072_n

Když si pořádně prohlédnete některé z našich křesel, všimnete si, že je proutí opletené jutovou pytlovinou a šňůrami. Díky tomu se vyhneme poškození spojů rámu, ale především vytváříme přírodní a parádní vzhled, který se hodí do vašeho bytu.

Ke každému houpacímu křeslu sami šijeme pohodlný polštář, aby si odpočala i vaše záda.

point3Ekologicky lakujeme proti děšti i sněhu

Máte krásnou zahradu s jezírkem a chcete se houpat právě tady? Právě pro vás jsme vymysleli sofistikovaný způsob lakování, díky kterému křeslo odolá vlkhosti. Potom nábytek několikrát zanoříme do nádob s barvou a ručně stříkáme transparentním olejem. Takže vůbec nevadí, když se vám v listopadu do zahrady přižene déšť nebo sněhová vánice.

Pokud jste ale pečliví, můžete si u nás pořídit ochranný obal. Křeslo do něj zapnete jako do kabátu a chráníte ho po před všemi rozmary počasí.

point6Relaxujte, kde se vám zamane

A kam nejlépe postavit své závěsné křeslo? Záleží jen na vás, jestli si z pergoly uděláte svou oázu klidu nebo se budete pohupovat v obyváku. My vám křeslo každopádně zdarma dovezeme, kam budete chtít.

 

Chcete vidět skutečně pod pokličku? Odhalte také příběh naší domečkové postele

Zdroj foto: FB @Markéta Synková - Fotografka