Jak se 4letý Rostík popral se životem a vstoupil do toho našeho?

Všude se na nás poslední rok valí negativní zprávy o stavu ČR i světa. My se rozhodli postavit všemu čelem, hodit všechny špatné věci za hlavu a začít dělat radost tam, kde to je potřeba.

Přečtěte si příběh 4letého Rostíka z Opavy, který přišel do života rodiny Benlemi na konci minulého roku a staňte se třeba také jedním z jeho strážných andělů. 

dite

 
Příběh Rostíka z Opavy začal 19. října 2016

Rostík vypadal u maminky v bříšku jako zdravé dítě. Zlom nastal ve 40. týdnu těhotenství, kdy se při běžné kontrole přišlo během ultrazvuku na stín na hlavičce. Z tohoto důvodu vykoukl na svět 19. října císařským řezem a začal boj o jeho život. 

137248685_2857536107831509_8648779578726486581_o

Bohužel se narodil s VMG – cévní malformací, která se v populaci vyskytuje v pouhém 1 %. Jde o vzácné onemocnění, které způsobuje abnormální cévní spoje mezi tepnami a žílami, kapilární síť úplně chybí. Žíly nemají šanci takový tlak krve zvládnout, hrozí jejich protržení a následné vykrvácení. 

Po několika operacích se povedlo Rostíkovi překonat nejhorší, ale ještě nemá vyhráno. K onemocnění cév se přidala epilepsie, svalová hypotonie a astigmatismus. Nyní navštěvuje částečně specializovanou školku pro hendikepované děti v Opavě, rodiče ho pravidelně vozí na cvičení do Arcady v Ostravě a všichni kolem Rostíka se snaží, co mohou, aby se jeho stav zlepšoval. Ještě nezvládne udělat samostatný pohyb či být jakkoli sám aktivní, ale rodiče se nevzdávají, i když jim pojišťovna na péči přispívá málo anebo vůbec nic.

Chcete pomoci malému Opavákovi i vy? 

S pomocí dotací a příspěvků získala rodina plošinu, díky které Rostíka nemusí každý den rodiče vynášet do 2. patra domů. Ale je to jen začátek… 

rodina-2Pokud mu chcete pomoci na jeho cestě životem, aby mohl pokračovat ve cvičení v ostravské Arcadě, chodit na doporučovanou hipoterapii v centru Mirákl v Bohuslavicích a dále využíval EEG Biofeedback z Prahy, můžete to udělat jednoduše na Rostíkův transparentní účet 2500501687/2010. Kompletní informace o Rostíkovi najdete na webových stránkách nebo Instagramu.

Zaměstnanci rodiny Benlemi vybrali jako Ježíškové za týden pro Rostíka přes 12 000 Kč, majitelé firmy Petr s Michalem částku zdvojnásobili a Rostíkovi jsme darovali v pokladničce celkem 25 572 Kč na zkvalitnění jeho péče.

Pomáhejme si navzájem, když máme možnost. Dokud jsou lidé navzájem k sobě vstřícní, svět je ještě v pořádku. Rostíkovi i jeho rodičům přejeme hodně síly, a hlavně spoustu krásných okamžiků do budoucna.