DOPRODEJ dětského nábytku i dekorací až - 51 % a vše SKLADEM. 👉 Vybírejte v kategorii SLEVY.

Jak se 4letý Rostík popral se životem a vstoupil do toho našeho?

✎ 5 min čtení

blog rodina

Všude se na nás poslední rok valí negativní zprávy o stavu ČR i světa. My se rozhodli postavit všemu čelem, hodit všechny špatné věci za hlavu a začít dělat radost tam, kde to je potřeba.

Přečtěte si příběh 4letého Rostíka z Opavy, který přišel do života rodiny Benlemi na konci minulého roku a staňte se třeba také jedním z jeho strážných andělů. 

137248685_2857536107831509_8648779578726486581_o

Příběh Rostíka z Opavy začal 19. října 2016

Rostík vypadal u maminky v bříšku jako zdravé dítě. Zlom nastal ve 40. týdnu těhotenství, kdy se při běžné kontrole přišlo během ultrazvuku na stín na hlavičce. Z tohoto důvodu vykoukl na svět 19. října císařským řezem a začal boj o jeho život. 

Bohužel se narodil s VMG – cévní malformací, která se v populaci vyskytuje v pouhém 1 %. Jde o vzácné onemocnění, které způsobuje abnormální cévní spoje mezi tepnami a žílami, kapilární síť úplně chybí. Žíly nemají šanci takový tlak krve zvládnout, hrozí jejich protržení a následné vykrvácení. 

Po několika operacích se povedlo Rostíkovi překonat nejhorší, ale ještě nemá vyhráno. K onemocnění cév se přidala epilepsie, svalová hypotonie a astigmatismus. Nyní navštěvuje částečně specializovanou školku pro hendikepované děti v Opavě, rodiče ho pravidelně vozí na cvičení do Arcady v Ostravě a všichni kolem Rostíka se snaží, co mohou, aby se jeho stav zlepšoval. Ještě nezvládne udělat samostatný pohyb či být jakkoli sám aktivní, ale rodiče se nevzdávají, i když jim pojišťovna na péči přispívá málo anebo vůbec nic.

rostík 2

srdce kopieChcete pomoci malému Opavákovi i vy? 

S pomocí dotací a příspěvků získala rodina plošinu, díky které Rostíka nemusí každý den rodiče vynášet do 2. patra domů. Ale je to jen začátek… 

Pokud mu chcete pomoci na jeho cestě životem, aby mohl pokračovat ve cvičení v ostravské Arcadě, chodit na doporučovanou hipoterapii v centru Mirákl v Bohuslavicích a dále využíval EEG Biofeedback z Prahy, můžete to udělat jednoduše na Rostíkův transparentní účet 2500501687/2010. Kompletní informace o Rostíkovi najdete na webových stránkách nebo Instagramu.

Zaměstnanci rodiny Benlemi vybrali jako Ježíškové za týden pro Rostíka přes 12 000 Kč, majitelé firmy Petr s Michalem částku zdvojnásobili a Rostíkovi jsme darovali v pokladničce celkem 25 572 Kč na zkvalitnění jeho péče.

Pomáhejme si navzájem, když máme možnost. Dokud jsou lidé navzájem k sobě vstřícní, svět je ještě v pořádku. Rostíkovi i jeho rodičům přejeme hodně síly, a hlavně spoustu krásných okamžiků do budoucna.

×

Splátková kalkulačka ESSOX