Připravte své lásce nejkrásnější překvápko. Ke Dni dětí jsme zlevnili vše pro děti až - 14 %. Od postele po hračky. Jen do 1.6.

Jak jsme darovali les

Pokud každoročně řešíte, co dát komu na Vánoce, věřte, že máme stejná dilemata. K Vánocům 2020 jsme se rozhodli pro méně tradiční krok: jako vyjádření díků za spolupráci jsme našim velkoobchodním partnerům darovali mokřady a lesy. Proč?

dite

 
Naši partneři jsou pro nás důležití

Jedním z principů, na kterých stavíme slavení vánočních svátků, je trávení času s blízkými a obdarování lidí, na kterých nám záleží. Nejinak je tomu také ve sféře byznysu. Na vztazích s našimi velkoobchodními partnery nám velmi záleží, a proto jsme se je rozhodli obdarovat netradičním dárkem – nechali jsme jejich i naším jménem vysadit mokřady a lesy o rozloze téměř 200 m2.

společná_1

Nápomocným nám v průběhu celého procesu byl cmelak.czspolečnost přátel přírody, jejímž prostřednictvím jsme výsadbu mokřadů i lesů financovali. Aktivně se tak společně podílíme na obnově systémů, které zadržují vodu v krajině a podporují biodiverzitu.

Mokřady patří v současnosti mezi celosvětově nejohroženější ekosystémy – jedním z hlavních důvodů je zejména jejich přeměna na zemědělskou půdu. Finančně jsme také přispěli na přeměnu smrkové monokultury (tj. porostu, který je tvořen pouze jedním druhem rostliny, v tomto případě smrkem) na les. Právě tato problematika je poslední dobou skloňována čím dál tím více, protože přeměna umělých monokultur na les splňuje hned 3 významné funkce:

  • pomáhá zvyšovat biodiverzitu,
  • posiluje odolnost porostu proti větrným kalamitám či napadení kůrovcem
  • bojuje proti erozi půdy a jejímu vysychání.

montessori1

Co náš dárek vlastně znamená? 

point3

Celkově jsme k Vánocům 2020 rozdali bezmála 200 m2 mokřadů a lesa. Za to jsme získali certifikát, který byl vystaven na naše jméno a zároveň jméno našich velkoobchodních partnerů, kterým jsme ho nadělili pod stromeček i personalizovaným textem.

Pevně věříme, že se bude českým luhům a hájům dařit v novém roce úplně stejně jako našim velkoobchodním partnerům.

 

Co dalšího děláme pro větší udržitelnost životního prostředí? Zjistíte v následujícím článku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení