DOPRODEJ dětského nábytku i dekorací až - 51 % a vše SKLADEM. 👉 Vybírejte v kategorii SLEVY.

Jak jsme jako vánoční dárek darovali les

✎ 5 min čtení

blog rodina

Pokud každoročně řešíte, co dát komu na Vánoce, věřte, že máme stejná dilemata. K Vánocům 2020 jsme se rozhodli pro méně tradiční krok: jako vyjádření díků za spolupráci jsme našim velkoobchodním partnerům darovali mokřady a lesy. Proč?

společná_1

Naši partneři jsou pro nás důležití

Jedním z principů, na kterých stavíme slavení vánočních svátků, je trávení času s blízkými a obdarování lidí, na kterých nám záleží. Nejinak je tomu také ve sféře byznysu. Na vztazích s našimi velkoobchodními partnery nám velmi záleží, a proto jsme se je rozhodli obdarovat netradičním dárkem – nechali jsme jejich i naším jménem vysadit mokřady a lesy o rozloze téměř 200 m2.

Nápomocným nám v průběhu celého procesu byl cmelak.czspolečnost přátel přírody, jejímž prostřednictvím jsme výsadbu mokřadů i lesů financovali. Aktivně se tak společně podílíme na obnově systémů, které zadržují vodu v krajině a podporují biodiverzitu.

montessori1

Mokřady patří v současnosti mezi celosvětově nejohroženější ekosystémy – jedním z hlavních důvodů je zejména jejich přeměna na zemědělskou půdu. Finančně jsme také přispěli na přeměnu smrkové monokultury (tj. porostu, který je tvořen pouze jedním druhem rostliny, v tomto případě smrkem) na les. Právě tato problematika je poslední dobou skloňována čím dál tím více, protože přeměna umělých monokultur na les splňuje hned 3 významné funkce:

  • pomáhá zvyšovat biodiverzitu,
  • posiluje odolnost porostu proti větrným kalamitám či napadení kůrovcem
  • bojuje proti erozi půdy a jejímu vysychání.

Co náš dárek vlastně znamená? 

Celkově jsme k Vánocům 2020 rozdali bezmála 200 m2 mokřadů a lesa. Za to jsme získali certifikát, který byl vystaven na naše jméno a zároveň jméno našich velkoobchodních partnerů, kterým jsme ho nadělili pod stromeček i personalizovaným textem.

Pevně věříme, že se bude českým luhům a hájům dařit v novém roce úplně stejně jako našim velkoobchodním partnerům.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX