12% SLEVA na dětský nábytek z vybraných kolekcí. 👉 Klikejte na kategorii Slevy.

Benlemi pomáhá: Jak probíhá darování krve?

✎ 7 min čtení
blog rodina

Víte, co je nejcennější tekutinou na celém světě? Krev. I vy můžete s její pomocí zachránit životy stejně jako náš tým. Stačí se stát dárcem. 

lena-3

Do současné doby vědci nepřišli na způsob, jak krev uměle nahradit. Z tohoto důvodu je potřeba pomoc nás ostatních. Je to věc, kterou může udělat dobrovolně skoro každý – stačí splňovat zdravotní podmínky.

U nás v rodině Benlemi máme kolegy, kteří chodí pravidelně několikrát ročně. Už jsme společně darovali úžasné 15 litrů. Nyní se rozhodli, že půjdou příkladem dalším odvážným, kteří zvládnou překonat svou komfortní zónu nebo dokonce i strach. Půjdete do toho s námi?

4 důvody, proč darovat krev

  1. Zachraňujete životy

Krve je stále nedostatek, a právě ta vaše může zachránit životy. Ať už máte skupinu A nebo třeba 0, tak každá z nich najde svého člověka, kterému pomůže. Využívá se nejenom při náhlých úrazech a operacích, ale i vážných onemocněních. Můžete ji navíc potřebovat jednou i vy, proto je dobré si to uvědomit, když jste ve fázi rozhodování. 

  1. Pracovní volno po odběru

Nemusíte se bát, že hned po darování budete muset běžet do práce, protože máte ze zákona právo na volno. Tělo se stihne zregenerovat a hned další den můžete zase naskočit do běžného rytmu. Případně si tak třeba prodloužit víkend o pár hodin s dobrým pocitem, že jste udělali správnou věc. 

WhatsApp Image 2019-12-20 at 07.57.08

  1. Odpočet ze základu daně

Je to bonus, o kterém dost lidí neví. Avšak poplatník může při daňovém přiznání uplatnit nárok na snížení daňového základu za darování své krve v uplynulém roce. U bezpříspěvkového dárce se jedná o částku 3 000 Kč.

  1. Bezplatná kontrola vašeho zdraví 

Před darování procházíte velkým množství laboratorních testů, aby měli všichni jistotu, že vámi věnovaná krev či plazma je v pořádku. Díky tomu máte zajištěnou pravidelnou kontrolu zdravotního stavu a jistotu, že pokud by se náhodou začaly nějaké zdravotní potíže objevovat u vás, přijde se na to mnohdy dříve než u „nedárců“.