Jak svému dítěti zařídit bezpečný dětský pokoj, který si zamiluje?

✎ 5 min čtení

Logo 2000x1000 (1) (kopie)

Plánujete rekonstrukci anebo byste rádi vylepšili pokojík svého dítěte? Ať máte jakýkoliv důvod, mrkněte na naše tipy, jak ho bezpečně a účelně zařídit.

tery-s-bocnici
Při nákupu dětského nábytku myslete hlavně na věk prcka 

Při plánování výbavy pokojíčku svého potomka vždy myslete nejdříve na to, pro jak starou ratolest místnost zařizujete.

Máš váš syn nebo dcerka do 5 let a zatím chodí do mateřské školy? Anebo máte zkušeného školáka, co už je na prvním stupni základky? Či vám dokonce doma roste z dítka teenager, co pomalu směřuje na střední?

Pořizování dětského nábytku není investice na rok, proto je nutné nakupovat s rozvahou. Vy se totiž sotva jednou otočíte a z vašeho miminka je během okamžiku rok a půl staré batole, které už umí skoro samo chodit.
9266-4_domeckova-skrinka-ktery-pro-postel-tery-prirodni_1

3 tipy, jak vybírat dětský nábytek, aby sloužil a dítě si ho zamilovalo

Děti rostou jako z vody a nábytek není levná investice. Proto je potřeba pořizovat vše s rozvahou a zamyslet se nad tím, jak by se dal využít u dítka i v dalších letech jeho života. Máme pro vás 3 tipy, na co se při nákupu zaměřit. 

.
.
.
.

1. Volte nábytek, který může s dítětem růst

Ideální je vybírat do dětského pokojíčku kusy nábytku, které mají třeba možnost dokoupit různé doplňky, jakými jsou třeba přídavné nohy pro zvýšení postelí. U lůžek se pak vyplatí investovat do odnímatelných bočnic, které pak jen odmontujete, až je váš potomek nebude potřebovat.

2. Přizpůsobte dětský pokojíček tak, aby byl maximálně bezpečný

Ať máte malé dítě nebo většího mrňouse, tak vždy se hodí dokoupit k posteli barevné povlečení nebo copy. Zvláště to oceníte u nočních cestovatelů, kteří často zůstanou s odhalenými zády na zdi a odkopanou peřinou na zemi. Díky nim bude v postýlce dítko v teple a zároveň se zbavíte rizika uhození o tvrdou stěnu během snění.

Skvělým doplňkem jsou také
svítící koule, které mohou být puštěné celou noc. Vaše ratolest se bude cítit v bezpečí a zároveň uvidí na cestu, když si náhodou bude potřebovat v noci odskočit.

3. Vybírejte neutrální barvy nábytku pro dítě 

Vyhnout byste se měli při výběru nábytku výrazným barvičkám, které sice aktuálně může vaše ratolest milovat, ale za pár let se vše může obrátit.