Mantinel ve tvaru copu: Jak správně vybrat délku a jak o něj pečovat

✎ 5 min čtení

blog produkty 

Udělejte dítěti radost a udržte ho v teple během spánku v postýlce. Vyberte si díky našim tipům správný typ mantinelu ve tvaru copu a naučte se, jak o něj vhodně pečovat pro prodloužení životnosti.

 Mantinely (1)

Výhody mantinelového copu do dětské postýlky

 

  • Jde o poctivou ruční výrobu, vy díky tomu máte jistotu, že každý výrobek je originál.
  • Za kvalitu ručíme, máte od nás prodlouženou záruku 3 roky.
  • Udrží vaše děťátko v teple od chladné zdi a v bezpečí od tvrdých ploch postýlky.
  • Splňuje certifikaci OEKO-TEX Standard 100 pro využití i u nejmenších dětí.

srdce kopie

 DOPORUČENÍ

Pokud máte doma malého alergika, tak vás určitě potěší informace, že mantinel je antialergenní. Vašemu děťátku tak nehrozí žádné nebezpečí nebo nepříjemné projevy na zdraví.

 

Jakou délku mantinelu vybrat do dětské postele?

U dětských postelí máte dvě možnosti – buď vybrat mantinel do tvaru U nebo na obvod celé postýlky.

1. Pro malá miminka a batolata

Přemisťuje se vaše děťátko v noci jako malý cestoval? V tom případě je vhodnější varianta mantinelu po celém obvodu lůžka, na kterou je ideální cop v rozměru 300-360 cm. Pro ochranu horní části těla pak stačí velikost 180-280 cm.

2. Pro starší děti

U starších dětí máte možnost stejné volby jako u miminkovských postelí. Pokud máte zájem o copový mantinel ve tvaru do U, tak volte rozměr 400-500 cm při standardní velikosti lůžka 90 cm x 200 cm. Pro pokrytí celé postele doporučujeme delší variantu s rozměrem alespoň 550 cm, ideálně však 600 cm. 

 

Mantinely (2) 

pilulka cz kopieTIP

Mantinel si můžete vybrat v mnoha barvách, záleží na typu materiálu. Zvolte ideální variantu pro dítě a dolaďte jeho pokoj k dokonalosti s rodinou Benlemi.

Jak správně pečovat o mantinel ve tvaru copu

Je třeba zvážit, jak velký cop se vám vleze do pračky. Menší velikosti možná zvládnete uskladnit do bubnu, ale u větších rozměrů spíše volte specializovanou čistírnu.

Jestliže máte kratší mantinel, tak můžete zvolit program na 30 °C a s vhodnými čistícími prostředky. Dle materiálu je možné nastavit 400-800 otáček za minutu, přesnější pokyny najdete vždy přiložené u výrobku. Než však praní spustíte, tak cop srolujte a převažte stuhami na více místech, abyste měli zajištěné zachování správného tvaru i po dokončení praní.

Vyhněte se určitě bělidlům, chemickému čištění a sušičce i žehličce.