12% SLEVA na dětský nábytek z vybraných kolekcí. 👉 Klikejte na kategorii Slevy.

Mantinel ve tvaru copu: Jak správně vybrat délku a jak o něj pečovat

✎ 5 min čtení

blog produkty 

Udělejte dítěti radost a udržte ho v teple během spánku v postýlce. Vyberte si díky našim tipům správný typ mantinelu ve tvaru copu a naučte se, jak o něj vhodně pečovat pro prodloužení životnosti.

 Mantinely (1)

Výhody mantinelového copu do dětské postýlky

 

  • Jde o poctivou ruční výrobu, vy díky tomu máte jistotu, že každý výrobek je originál.
  • Za kvalitu ručíme, máte od nás prodlouženou záruku 3 roky.
  • Udrží vaše děťátko v teple od chladné zdi a v bezpečí od tvrdých ploch postýlky.
  • Splňuje certifikaci OEKO-TEX Standard 100 pro využití i u nejmenších dětí.

srdce kopie

 DOPORUČENÍ

Pokud máte doma malého alergika, tak vás určitě potěší informace, že mantinel je antialergenní. Vašemu děťátku tak nehrozí žádné nebezpečí nebo nepříjemné projevy na zdraví.

 

.
.
.
.

Jakou délku mantinelu vybrat do dětské postele?

U dětských postelí máte dvě možnosti – buď vybrat mantinel do tvaru U nebo na obvod celé postýlky.

1. Pro malá miminka a batolata

Přemisťuje se vaše děťátko v noci jako malý cestoval? V tom případě je vhodnější varianta mantinelu po celém obvodu lůžka, na kterou je ideální cop v rozměru 300-360 cm. Pro ochranu horní části těla pak stačí velikost 180-280 cm.

2. Pro starší děti

U starších dětí máte možnost stejné volby jako u miminkovských postelí. Pokud máte zájem o copový mantinel ve tvaru do U, tak volte rozměr 400-500 cm při standardní velikosti lůžka 90 cm x 200 cm. Pro pokrytí celé postele doporučujeme delší variantu s rozměrem alespoň 550 cm, ideálně však 600 cm. 

 

Mantinely (2) 

pilulka cz kopieTIP

Mantinel si můžete vybrat v mnoha barvách, záleží na typu materiálu. Zvolte ideální variantu pro dítě a dolaďte jeho pokoj k dokonalosti s rodinou Benlemi.

Jak správně pečovat o mantinel ve tvaru copu

Je třeba zvážit, jak velký cop se vám vleze do pračky. Menší velikosti možná zvládnete uskladnit do bubnu, ale u větších rozměrů spíše volte specializovanou čistírnu.

Jestliže máte kratší mantinel, tak můžete zvolit program na 30 °C a s vhodnými čistícími prostředky. Dle materiálu je možné nastavit 400-800 otáček za minutu, přesnější pokyny najdete vždy přiložené u výrobku. Než však praní spustíte, tak cop srolujte a převažte stuhami na více místech, abyste měli zajištěné zachování správného tvaru i po dokončení praní.

Vyhněte se určitě bělidlům, chemickému čištění a sušičce i žehličce.