Příběh domečkové postele: Jak vzniká unikát?

Výroba postelí je náročná práce, ale my ji děláme rádi a s láskou. Co vše musíme předtím zvládnout, než se dostane až k vám domů? 

drevoDomečková postel od první třísky  

domeček 3 lete ditePříběh začíná už na pile, kde vybíráme to nejkvalitnější dřevo. Chceme zdravé, dobře vysušené dřevo bez suků, které zaručí, že nábytek vašemu dítěti vydrží.

Nyní nakoukněme do dílny k mistru truhláři, kde už od rána zde voní smůla a šálek horké kávy. Mistr truhlář nejdřív zkontroluje materiál. Používá na zakázku vyrobené lepené euro hranoly, které jsou oproti běžným hranolům mnohem kvalitnější. Na jejich slepení má v tubě nachystáno speciální šetrné lepidlo určené pro použití do interiérů. Prstem přejede po povrchu, který je naprosto hladký, aby si vaše dítě neublížilo.

Vše je v pořádku.

Koneckonců, lepené dřevo používáme právě proto, že je mnohem pevnější než obyčejný masiv, dobře snáší změnu vlhkosti i teploty, nekroutí se a má minimum suků.

svalyKdyž je mistr truhlář spokojen

Nachystá stroje a kontroluje, že je každý komponent vyroben v nejlepší kvalitě. Jakmile je spokojen, díly se opatrně zabalí a pošlou do našeho skladu v Opavě. Díky tomu, že je vždy plný, máte svoji postel či závěsné křeslo do bytu prakticky hned.

Záleží jen na vašem vkusu, jestli chcete svou domečkovou postel v přírodním nebo lakovaném provedení. Přírodní materiál má krásnou barvu, působí teple a hezky voní. Na jeho povrchu můžou vzniknout drobné nečistoty třeba od mastných rukou, ty však během několika vteřin snadno odstraníte pomocí brusných houbiček s jemným zrnem.

point1 Poctivá česká ruční práce 

domeček předškolákV případě lakování věříme v poctivou ruční práci zručných řemeslníků. Naši šikulové barvu válečkem opatrně nanesou na jednotlivé díly postelí. Nikam nespěchají, právě naopak; znovu pečlivě zkontrolují každý kousek postele.

Jakmile je hotovo, postel ještě projde finální kontrolou pod rukama odborníků. A balíme! Naši zaměstnanci jsou precizní a ověřují, že je každý výrobek správně zkompletován. Jednotlivé díly balíme do kartonových krabic, které jsou vyráběné na míru a unesou i pořádně těžký obsah. Vždyť některé z balíků mohou vážit až 50 kg!

 

 auto Když vám na dveře zazvoní doručovací služba, máte už prakticky vše vyřízeno. V každé zásilce najdete montážní návod, s kterým zvládne sestavení své postele každá správná máma nebo teenager. Součástí balení je rovněž spojovací i montážní materiál. Za chvilku máte hotovo a můžete se v nové posteli se svým potomkem rovnou natáhnout. Krásné sny!

 

Na co dát pozor při výběru postele pro své dítě? Přečtěte si tipy v našem dalším článku.