Oslavme narozeniny Benlemi! ✩ S kódem SLAVIME13 máte celých - 13 % na všechen nezlevněný nábytek.

Proč je důležité zónování u matrací pro dospělé

Chcete se budit odpočatí a plní energie? Dejte si záležet na výběru vhodné matrace. S pomocí zabudovaných anatomických zón se můžete snadno postarat o lepší spánek sebe i blízkých.

Zdravý odpočinek je základ pro prožití plnohodnotného dne. Podpořit ho správně zvolenou matrací je v dnešní době už jednoduché – stačí se zaměřit na výběr vhodného zónování, které zrovna potřebujete.

 1. Co znamená „zónování“ u matrací

Na matraci lidské tělo vyvíjí v různých částech jiný tlak. Z tohoto důvodu je potřeba, aby se jim přizpůsobila i svou tuhostí – střed by měl být tužší kvůli těžišti, okraje měkčí a případné další zónové přechody se postarají o vyrovnávání rozdílů.

 

 2. Pro koho jsou anatomické zóny v matraci nejlepší volbaCupra Therapy

  • Osoby se zdravotními problémy.

  • Pracovníky se sedavým zaměstnáním.

  • Lidi, kteří mají potíže se spánkem.

  • Ideální pro prevenci spánkových i pohybových problémů u všech dospělých.

     

3. Typy matrací podle počtu zón

3zónové matrace – v prostřední části je matrace tužší, protože je zde umístěno těžiště těla. Okrajové části jsou pak měkčí, protože je na ně vyvíjena menší hmotnost a s ní související tlak.

5zónové matrace – po okrajích jsou umístěné měkčí části, prostředek je tužší, a navíc zde můžete počítat s podporou ramen a kolen.

Herbapur Camila7zónová matrace – postará se o každou část těla, kterou umístí do zdravé spánkové polohy. Připravené jsou zóny pro hlavu a krk, ramena. Následně pokračuje matrace měkčím přechodem přes trup, poté se zpevňuje pro boky a střední část těla. Posléze je nachystán další měkčí přechod, změkčení pro kolena a stehna. Okrajová měkká část je určená pro lýtka a chodidla.

Více zónové matrace – existují na trhu třeba i 16zónové matrace, avšak pro zdravý a spokojený spánek vám postačí sedm zón.

 

zdraviNÁŠ TIP: Platí pravidlo, že čím více zón matrace má, tím lepší váš spánek bude.

Dopřejte každé části těla správný podklad po celou dobu spánku. S vhodnou matrací bude váš odpočinek lepší a plnohodnotnější.

Chcete se o tématu matrací dozvědět ještě další informace? Podívejte se na náš další článek, který se věnuje popisu parametrů, jež je vhodné sledovat při výběru.