Připravte své lásce nejkrásnější překvápko. Ke Dni dětí jsme zlevnili vše pro děti až - 14 %. Od postele po hračky. Jen do 1.6.

Proč je důležité zónování u matrací pro dospělé

Chcete se budit odpočatí a plní energie? Dejte si záležet na výběru vhodné matrace. S pomocí zabudovaných anatomických zón se můžete snadno postarat o lepší spánek sebe i blízkých.

Zdravý odpočinek je základ pro prožití plnohodnotného dne. Podpořit ho správně zvolenou matrací je v dnešní době už jednoduché – stačí se zaměřit na výběr vhodného zónování, které zrovna potřebujete.

 1. Co znamená „zónování“ u matrací

Na matraci lidské tělo vyvíjí v různých částech jiný tlak. Z tohoto důvodu je potřeba, aby se jim přizpůsobila i svou tuhostí – střed by měl být tužší kvůli těžišti, okraje měkčí a případné další zónové přechody se postarají o vyrovnávání rozdílů.

 

 2. Pro koho jsou anatomické zóny v matraci nejlepší volbaCupra Therapy

  • Osoby se zdravotními problémy.

  • Pracovníky se sedavým zaměstnáním.

  • Lidi, kteří mají potíže se spánkem.

  • Ideální pro prevenci spánkových i pohybových problémů u všech dospělých.

     

3. Typy matrací podle počtu zón

3zónové matrace – v prostřední části je matrace tužší, protože je zde umístěno těžiště těla. Okrajové části jsou pak měkčí, protože je na ně vyvíjena menší hmotnost a s ní související tlak.

5zónové matrace – po okrajích jsou umístěné měkčí části, prostředek je tužší, a navíc zde můžete počítat s podporou ramen a kolen.

Herbapur Camila7zónová matrace – postará se o každou část těla, kterou umístí do zdravé spánkové polohy. Připravené jsou zóny pro hlavu a krk, ramena. Následně pokračuje matrace měkčím přechodem přes trup, poté se zpevňuje pro boky a střední část těla. Posléze je nachystán další měkčí přechod, změkčení pro kolena a stehna. Okrajová měkká část je určená pro lýtka a chodidla.

Více zónové matrace – existují na trhu třeba i 16zónové matrace, avšak pro zdravý a spokojený spánek vám postačí sedm zón.

 

zdraviNÁŠ TIP: Platí pravidlo, že čím více zón matrace má, tím lepší váš spánek bude.

Dopřejte každé části těla správný podklad po celou dobu spánku. S vhodnou matrací bude váš odpočinek lepší a plnohodnotnější.

Chcete se o tématu matrací dozvědět ještě další informace? Podívejte se na náš další článek, který se věnuje popisu parametrů, jež je vhodné sledovat při výběru.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení