Bestseller.🌟 Domečková postel Tery SKLADEM v nejoblíbenějších rozměrech.

Pěny v matracích: Jaké jsou jejich druhy a jak vám mohou pomoci

✎ 4 min čtení

blog spanek 

Pěnové matrace jsou v současné době oblíbené u široké veřejnosti. Jaké existují typy a proč se těší takové přízni mezi lidmi?

Visco pěna

Mezi největší přednosti matrací z pěny patří jejich pružnost a prodyšnost. Pojďme se společně podívat na 5 základních druhů a rozebrat si jejich výhody, které vás mohou také oslovit.

1/ Paměťová VISCO pěna

Paměťová pěna v matracích mění svou tuhost podle váhy i tělesného tepla osoby, která na ní zrovna leží. Jakmile rozpozná vyšší teplotu lidského těla, tak změkne a přizpůsobí se jeho křivkám. Díky tomu je zajištěna zdravá opora pro svaly i páteř. Je vhodná i jako prevence proleženin, které mohou vzniknou u osob, jež vyžadují delší pobyt na lůžku. Velkou výhodou je i vhodnost pro alergiky.

9859-4_1-1-penova-matrace-dita-s-pametovou-penou-a-pevnym-stredem

2/ Bylinková BIOGREEN pěna

U BIOGreen pěny v matraci si můžete být jistí, že bere už při výrobě ohled na přírodní prostředí – využívají se obnovitelné zdroje, které nic neznečišťují. Pěna obsahuje esenciální přírodní oleje, které pochází z ořechů, vlny a lnu. Jsou prospěšné pro vaše zdraví z více důvodů, ale mezi ty hlavní patří výborné regenerační vlastnosti, antibakteriální materiály a výborná měkkost.

9868_detska-penova-matrace-columbus-s-pevnym-stredem-a-bylinnou-penou-biogreen

3/ Studená HR pěna

Předností studené HR pěny oproti klasickým PUR pěnám je celkově vyšší prodyšnost a elasticita. Skvěle absorbuje tělesné teplo, vzduch tak může mnohem lépe prostupovat v matraci – v létě vás při spánku pěna příjemně chladí, v zimě naopak výborně zahřeje. Je tvarově stálejší a mnohem déle odolává proležení.

9511_detska-hrebenova-matrace-wave-ze-studene-hr-peny

4/ Klasická PUR pěna

Patří mezi levnější varianty pěn. Drží skvěle tvar, avšak oproti studené PUR pěně se rychleji opotřebí. Využitý polyuretan odchytává tělesné teplo a vrací ho zpátky, čímž zajišťuje pohodlný spánek na teplé podložce po celý rok.

17702-1_benlemi-12-02

 

 

.
.
.
.