Pěny v matracích: Jaké jsou jejich druhy a jak vám mohou pomoci

Pěnové matrace jsou v současné době oblíbené u široké veřejnosti. Jaké existují typy a proč se těší takové přízni mezi lidmi?

 

hvězdyMezi největší přednosti matrací z pěny patří jejich pružnost a prodyšnost. Pojďme se společně podívat na 5 základních druhů a rozebrat si jejich výhody, které vás mohou také oslovit.

 

1) Paměťová VISCO pěna
Visco pěna

Paměťová pěna v matracích mění svou tuhost podle váhy i tělesného tepla osoby, která na ní zrovna leží. Jakmile rozpozná vyšší teplotu lidského těla, tak změkne a přizpůsobí se jeho křivkám. Díky tomu je zajištěna zdravá opora pro svaly i páteř. Je vhodná i jako prevence proleženin, které mohou vzniknou u osob, jež vyžadují delší pobyt na lůžku. Velkou výhodou je i vhodnost pro alergiky.

 

 

Biogreen2) Bylinková BIOGREEN pěna

U BIOGreen pěny v matraci si můžete být jistí, že bere už při výrobě ohled na přírodní prostředí – využívají se obnovitelné zdroje, které nic neznečišťují. Pěna obsahuje esenciální přírodní oleje, které pochází z ořechů, vlny a lnu. Jsou prospěšné pro vaše zdraví z více důvodů, ale mezi ty hlavní patří výborné regenerační vlastnosti, antibakteriální materiály a výborná měkkost.

 

3) Bylinková HERBAPUR pěna
herbapur (2)

Herbapur pěna obsahuje přírodní materiály z obnovitelných zdrojů. Má v sobě extrakty z bylinek, které příznivě působí na vaše tělo a pomáhají k lepšímu spánku – heřmánková je dobrá proti stresu, levandule zvyšuje svěžest a aloe vera působí protizánětlivě. Pěna navíc pevně drží páteř ve zdravé poloze a odvádí výborně tělesnou vlhkost během všech ročních období.

 

HR pěna4) Studená HR pěna

Předností studené HR pěny oproti klasickým PUR pěnám je celkově vyšší prodyšnost a elasticita. Skvěle absorbuje tělesné teplo, vzduch tak může mnohem lépe prostupovat v matraci – v létě vás při spánku pěna příjemně chladí, v zimě naopak výborně zahřeje. Je tvarově stálejší a mnohem déle odolává proležení.

 

5) Klasická PUR pěna
PUR pěna

Patří mezi levnější varianty pěn. Drží skvěle tvar, avšak oproti studené PUR pěně se rychleji opotřebí. Využitý polyuretan odchytává tělesné teplo a vrací ho zpátky, čímž zajišťuje pohodlný spánek na teplé podložce po celý rok.

 

 

žárovka

Nyní máte základní přehled o pěnových matracích a znáte výhody každého druhu. Jestli stále váháte, mrkněte do našeho jiného článku, kde vám předáme další tipy, jak si vybrat ideální typ právě pro vás.