Bestseller.🌟 Domečková postel Tery SKLADEM v nejoblíbenějších rozměrech.

Montessori prolézačky do dětského pokoje – proč jsou důležité a jak na nich s dítětem trávit čas?

✎ 6 min čtení

Logo 2000x1000 (1) (kopie)

Mít hřiště v pokoji je snem snad každého dítěte. Rodina Benlemi je ho připravena splnit raz dva se svými Montessori hračkami. Jak si je můžete s potomkem užít?

9520-16_detsky-pikleruv-trojuhelnik-piky-s-mustkem

Celý alternativní výchovně-vzdělávací program Montessori má od svého začátku z počátku 20. století za cíl objevit spontánní tvořivost dítěte, což dokazuje už svým hlavním mottem:

„Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

Řídili jsme se jím i při vývoji našich prolézaček – houpačky YUPEE a balančního setu pro děti TRIΔNGLES. Můžete mít jistotu, že váš potomek bude vždy na prolézačkách v pořádku a bude si moci hrát i bez vaší 100% asistence. Obě naše interiérové prolézačky jsou totiž ručně vyrobené se všemi potřebnými certifikacemi, protože jsou ve shodě s normami ČSN EN 71-1,2,3,8,9 o bezpečnosti, barvách i mechanických vlastnostech.  

Vhodné prolézačky pro dítě od 1 roku

Jde o ideální volbu pro vaše dítko ve věku batolete až po předškoláka. V této životní etapě je velmi důležité, aby se vývoj nezanedbal a co nejvíce podpořil. Vše je velmi provázané a pokrok v motorice znamená i rozvoj mluvení. 

Vaše dítě potřebuje pomoci, aby zdravě rostlo a právě vhodné hračky mu v tom mohou být prospěšné. Houpačkou uděláte radost dítku už od 1 roku, ve 3 letech pak můžete přejít na balanční set TRIΔNGLES, který bude ratolest těšit třeba až do 8 let.

Montessori balanční set pro děti TRIΔNGLES

Proč by mělo dítě rozvíjet motoriku?

Motorika představuje všechny pohyby lidského těla. Nejde jen o hrubou motoriku v podobě sedu, chůze nebo jiném pohybu končetin, ale také jemnou motoriku, kterou tvoří mluvení nebo také psaní. Jde o důležitou dovednost, kterou je potřeba zodpovědně rozvíjet už od narození vašeho dítěte, protože s ní bude pracovat celý zbývající život.  

.
.
.
.

Houpání zdravě a s úsměvem na tváři

Dítě se od svého narození učí pohybu a s ním spojené rovnováze. Podpořte ho slovně nebo různými cviky, ale také třeba s pomocí balanční houpačky. Velkou výhodou je, že na houpačce může dítě být hned ve 3 různých polohách:

  1. sedět, 
  2. stát,
  3. houpat ve stoje i vsedě.

Tip od rodiny Benlemi

Když houpačku ratolest nevyužívá, je možné ji mít třeba jako odkládací stolek nebo domeček na hraní. 

9311-3_detska-balancni-houpacka-yupee

Opičí dráha i cvik rovnováhy 

Opičí dráha může být s TRIΔNGLES zábavnější. Co si může vaše ratolest připravit za překážky v dětském pokoji, ve kterých rozvine nejenom svou fantazii, ale hlavně motoriku, svaly a myšlení? 

  1. Kladinu
  2. Houpačku
  3. Balanční plošinu
  4. Tisíce dalších dle své představivosti! Co vytvořily z TRIΔNGLES děti našeho Michala? Podívejte se do galerie.

Tip od rodiny Benlemi

Balanční hračka TRIΔNGLES unese až 40 kg, bez potíží se tak hodí i pro hru s dalším kamarádem.

Montessori balanční set pro děti TRIΔNGLES

Vaše dítě si může hrát každý den s prolézačkami, které budou nejenom zábavou, ale i vzděláváním. Dovolte mu to! :-)

.
.
.
.