Benlemi omalovánky pro děti: Jak kreativně zabavit svého prcka?

✎ 4 min čtení
Logo 2000x1000 (1) (kopie) 

Všechny školy jsou zavřené, karanténní opatření stále trvají a zájmové činnosti pro děti jsou nyní značně omezené. Jaký program můžete svým potomkům vymyslet, abyste je zabavili? 

Zdravotní procházky do parků nebo na odlehlejší místa, kde se moc lidí nepohybuje, jsou povolené pro členy rodiny. Co však podnikat, pokud máte od hygieny nařízenou izolaci nebo venku není vhodné počasí pro „výletování“? Rodina Benlemi připravila pro vaše malá zlatíčka překvapení na všechny volné chvíle, které se nedají využít aktivně.

Omalovánky pro nejmenší

Do našich omalovánek se můžou pustit děti samy nebo s pomocí rodičů, pokud ještě nemají dostatečný věk. Jednoduše si je stačí od nás zdarma stáhnout do počítače a poté vytisknout u sebe v bezpečí domova. Pak už se do nich můžou vaše děti vesele pustit! Jaké motivy jsme pro vaše ratolesti nachystali?

Stáhněte si ji, omalovánka je nachystaná pro formát A4.

F8641337-2EEA-4ECB-BC24-4CEED846AECE 

Proč jsou omalovánky vhodné pro děti?

  • Mají na chvilku zajištěnou zábavu.
  • Rozvíjí svou jemnou motoriku.
  • Učí se poznávat barvy.
  • Rozvíjí se koordinace oka i ruky.
  • Poznávají na obrázcích okolní svět.
  • Rozvíjí představivost.
  • Zvyšují si sebevědomí.
  • Učí se udržovat pozornost.

.
.
.
.

Jak podpořit vhodný úchop pastelky?

Základem je posadit dítě ke stolu na židličku se zádovou podpěrou a správné uvolnění paže, zápěstí i ruky. Pastelky pro menší děti volte ideálně tlustější a z trojhranného programu. V případě, že už máte doma předškoláka, doplňte klidně pastelku o nástavce, které na ni jen nasunete a dítě se udržet špetkovitý úchop naučí opět o něco snadněji.

Stáhněte si ji, omalovánka je nachystaná pro formát A4.

omalovanka


Co s hotovými obrázky?

Každé dílo by se mělo vystavit. Dítě a někdy i rodič na něj vynaložilo velké úsilí, na které by se nemělo jen tak zapomínat. Navíc si s hotovými omalovánkami může vaše ratolest krásně vyzdobit svůj pokojík a udělat ho ještě o něco útulnější. Vhodné jsou obrázky i jako dárek pro blízké.