Nemůžu spát: Co dělat, ať lépe usínáte a spíte celou noc?

✎ 9 min čtení

blog spanek

Jste unavení, vyčerpaní, oči se vám klíží, ale ne a ne usnout? Napočítali jste už mnoho oveček a stále koukáte bdělí do stropu?

postel-deluxe

Pro odpočinek, uvolnění a regeneraci celého vašeho organismu je velmi důležitý kvalitní a plnohodnotný spánek. Přináší vám příjemný pocit, který vás pak provází po celý den. Má velký vliv na vaši výkonnost, zdraví a v neposlední řadě dobrou náladu. 

Co je potřeba zařídit, abyste načerpali přes noc vždy potřebnou energii?

Myslete na kvalitní postel a mějte spánek jako miminko

Až jednu třetinu svého života proležíte v posteli, proto je třeba zvolit takovou, ve které se budete cítit spokojeně, stane se vaším útočištěm a každičkou chvíli v ní strávenou si užijete plnými doušky. 

Pro komfortní a klidný spánek je důležitá:

Pro jedinečnou eleganci a nadčasový vzhled jsou velmi žádaná lůžka z masivního dřeva. Velké oblibě se těší nejen jednolůžková pro ty, co chtějí mít své soukromí, ale i dvoulůžková pro milovníky velkého prostoru. 

Vyznačují se:

 • pevností;
 • stabilitou;
 • odolností vůči rozdílným teplotám v interiéru. 

tery-s-bocnici

Pořádný odpočinek vám zajistí vhodná matrace

Nejdůležitější součástí vašeho lože je bezesporu kvalitní matrace. Jejímu výběru věnujte náležitou pozornost a hlavně na ni nešetřete. Jak se ale zorientovat v tak široké nabídce?  

Rozhodujícím faktorem pro správný výběr je:

 • tvrdost;
 • materiál;
 • vaše váha;
 • vaše spací zvyky (zda spíte na zádech, boku apod.).

Velmi výhodné jsou oboustranné matrace, které můžete obrátit podle své momentální potřeby. Pro zdravý spánek zvolte stranu ortopedickou, která vám poskytne spánkový komfort a pohodlí v jakékoliv poloze. 

.
.
.
.

TIP: Prodlužte životnost vaší matrace

S pomocí snímatelného povlaku bude matrace funkční opět o něco déle. Praktický pratelný chránič zabraňuje:

 • znečištění;
 • vlhkosti;
 • mechanickému poškození;
 • účinně chrání proti všem parazitům.

Velký vliv na životnost má také podklad, na kterém je položena. Díky dobrému roštu bude matrace dostatečně odvětrávaná a nebude v sobě zachytávat bakterie. 

ČLÁNEK (1)

Pohodlné ložní prádlo pro sladký spánek

Nezbytným prvkem každého lůžka je ložní prádloprostěradlo a povlečení. Nepodceňujte jeho kvalitu. Na dotek nepříjemné a neprodyšné vám může způsobit časté buzení, pocení a nevyspání.

Doporučujeme volit přírodní materiály:

Jsou hebké, příjemné a na dotek pohodlné. Dopřejí vám luxusní snění, vaši postel nádherně rozzáří a dodají jí šmrnc.

Zajistěte, aby se vaše přání dostatečného a spokojeného spánku stalo skutečností. Vytvořte si v ložnici skutečnou oázu klidu a harmonie, kam se budete každý večer po namáhavém dnu těšit a moc rádi vracet. Odpočiňte si, uvolněte a zregenerujte své síly.