Připravte své lásce nejkrásnější překvápko. Ke Dni dětí jsme zlevnili vše pro děti až - 14 %. Od postele po hračky. Jen do 1.6.

Japonské tatami: Proč sáhnout po nízkém lůžku dle vzoru dlouhověkých Asiatů

Evropské postele se inspirovaly tradičním japonským tatami a vy se tak můžete těšit na lůžka s nízkým rámem. Přináší designový vzhled, ale také pohodlí. Jak vypadají a jsou pro vás dobrou volbou?

9287-11_designove-dvouluzko-tatami-v-japonskem-stylu-bila


Co to je tatami

Jde o tradiční japonskou rohož, která se využívá i jako modulární podlahová krytina. Vyrábí se z rýžové slámy a na dvou stranách má prošívanou látku. Dostupné bývá ve velikostním poměru 2:1, nejčastěji v rozměru 190 cm na 80 cm, avšak liší se dle regionu.

Historii tatami hledejte už v osmém století našeho letopočtu, kdy celé Japonsko bylo výrazně ovlivněno šlechtou a buddhistickými mnichy. Na rohož se obvykle dával futon, který sloužil jako matrace pro pohodlnější odpočinek a zvýšení hygieny při spánku nízko u země.

 

Je pro vás postel ve stylu japonského tatami vhodná? 9287-9_designove-dvouluzko-tatami-v-japonskem-stylu-detail

Každému vyhovuje jiná výška postele, proto je potřeba brát ohled hlavně na vlastní pohodlí. Sedí vám spaní nízko u země a čelo vám spíše u lůžka zavazí? Postel v japonském stylu tatami je v takovém případě ideální volbou.

Jednoduše na rám položíte pevný rošt, který umožní matraci dobře větrat a zamezí se díky tomu vzniku plísní nebo nepříjemnému zatuchnutí.

 

point3

 

NÁŠ TIP: Dotvořte poklidnou atmosféru ložnice samolepkami na zeď.

 

Jakou zvolit matraci do postele s nízkou výškou?

Do postelí s nízko položeným rámem se hodí vyšší matrace, např. výška 20-30 cm. Je to hlavně z důvodu, aby se vám pohodlněji vstávalo. Má to však i pozitivní vliv pro osoby s alergií, protože nejvíce roztočů se nachází právě u země.

 

Kvalitní postel s vyhovující výškou je základ. Avšak správný výběr matrace je také důležitý. Proč je u ní důležité zónování? Mrkněte do našeho dalšího článku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení