Bestseller.🌟 Domečková postel Tery SKLADEM v nejoblíbenějších rozměrech.

Jak rozmístit v ložnici nábytek podle feng šuej

✎ 3 min čtení

blog spanek

Učení feng šuej vám může pomoci nastolit harmonii i ve vaší ložnici. Jak si ji zařídit, abyste dosáhli klidu a pohody?

9281_dvouluzkova-drevena-postel-comfy-ve-scandi-stylu-prirodni

Máte horší spánek a cítíte se po noci rozlámaní? Pokud vám chybí energie nebo jen chcete nastolit harmonii mezi vámi a okolním prostředím, obraťte se na starověké čínské učení feng šuej a proměňte svou ložnici v zenovou zónu. 

Co to je feng šuej

Jde o tradiční čínské učení, které vás vede k poznávání a pochopení energií, jež panují v prostředí kolem vás. Pracuje také s polaritou jinu (světla) a jangu (tmy), což pomáhá nejenom ve zlepšení kvality odpočinku, ale i celkové životní pohody.

Jak umístit postel, aby vše sedělo s feng šuej?

Zaměřte se na polohu oken a dveří. Energie jang vstupuje dveřmi a vydává se hned za světlem. Proto je nevhodné mít umístěnou postel pod oknem a po trase jang energie, aby se zamezilo problémům se spánkem.

Podpořte feng šuej správně zvolenou postelí

Postel se doporučuje bez úložných prostor, protože cokoliv pod lůžkem zabraňuje průchodu jing energie. Vyrobená by měla být stejně jako matrace z kvalitních přírodních materiálů, a hlavně s láskou. Nese si díky tomu v sobě pozitivní vlny, které jsou potřebné pro váš plnohodnotný relax.

.
.
.
.

srdce kopieNÁŠ TIP

Rodina Benlemi doporučuje dva druhy postele z nabídky, které odpovídají požadavkům feng šuej – designové dvoulůžko TATAMI v japonském stylu a dvojpostel COMFY ve scandi stylu z masivu.

Co s dalším nábytkem a osvětlením v ložnici?

Jiný nábytek v ložnici pořiďte i umístěte podle vlastních potřeb. Myslete však na 6 základních pravidel:

  1. Zamyslete se a odpovězte si na otázku – s kým budete místnost sdílet? Podle toho následně přizpůsobte vybavení. Hledáte třeba aktuálně partnera a máte jen jeden noční stolek? Vhodné je pořídit druhý do páru, aby šlo i v ložnici vidět, že s dalším člověkem do svého života počítáte.

  2. Další regály nebo třeba komody umístěte, jak vám to v pokoji nejlépe vnitřně bude vyhovovat. Dejte si však pozor, pokud by vám měly v ložnici zůstat věci, které vám otevírají vzpomínky s neradostnými emocemi – vysílají na vás jangovou energii, které je potřeba se vyhnout.

  3. Zrcadlo do ložnice není doporučené umisťovat, ale pokud se pro něj rozhodnete, nedávejte ho proti posteli a oknu. Odráží světlo, což je jangová vlastnost, která může ovlivnit kvalitu vašeho odpočinku.

  4. Žádné vrzání, rozbitá skříňka nebo nefunkční lampa – vše musí být v pořádku, aby se vysílala správná jinová energie.

  5. Do ložnice se hodí spíše tlumené osvětlení. Ale je vhodné mít možnost regulace světla dle vašich potřeb, protože právě světlo může ovlivňovat vaši náladu.

  6. Mějte v ložnici vždy pořádek!

srdce kopie

DOPORUČENÍ

V ložnici ideálně nemějte žádné elektrické zařízení, např. televizi, počítač nebo třeba budík. Vysílají energii, která přenáší různé informace a všechny nemusejí být vhodné pro zlepšení kvality vašeho spánku.