Jak vybrat vhodnou postel pro dospělého člověka?

Člověk stráví v posteli až třetinu života. Na co si dát pozor při pořizování postele pro dospělého? Mrkněte se na naše rady a tipy, jak postupovat při výběru. 


point2Pevná konstrukce jednolůžka i dvoulůžka pro dospělé je základ

postel-deluxeUž vás unavují postele, které začnou po čtvrt roce užívání vrzat jako 50 let staré lůžko od vaší babičky? Už se nechcete bát každý večer o to, zda se konstrukce sesune pod vaší tíhou?

Při volbě nového lůžka přemýšlejte také nad tím, jak dlouho s ním do svého života počítáte. Chcete na něm spát třeba i 10 nebo 20 let? V tom případě se obloukem vyhněte všemu, co najdete v komerčních obchodech.

Ideální je zvolit poctivou ruční výrobu z masivního dřeva špičkové kvality. Pouze díky kvalitnímu provedení a pevné konstrukci máte jistotu, že jste si pořídili nábytek, který tu bude třeba i po několik generací stále funkční.

 

svaly Jakou tíhu udrží jednolůžko nebo manželská postel?

Když si vybíráte postel, myslete vždy i na to, jakou tíhu by měla každý den zvládat. Pokud víte, že jste hora chlapa nebo vám do ložnice skáčou ráno děti, počítejte s tím už při volbě lůžka.

U nás vám můžeme garantovat nosnost min. 150 kg u jednolůžka a až 300 kg u manželské postele. Udrží tak bez potíží vás, partnera, ratolesti nebo i domácí mazlíčky. Můžete si tak užít společné chvíle, aniž byste měli starosti s tím, zda to konstrukce vydrží. 


zdraviPostel z kvalitního masivu je zdravotně zcela nezávadná

postel lakovana

Už jste určitě slyšeli o tom, že některé nekvalitní laky a barvy mohou být pro člověka škodlivé a ublížit mu. Myslete na své zdraví i v ložnici. Člověk prospí až třetinu svého života, proto je nutné dbát na kvalitní a 100% neškodné materiály.

V rodině Benlemi si dáváme při lakování dřeva záležet na tom, aby bylo vše v souladu s přírodou. Proto všechny postele i jiný nábytek lakujeme pouze antialergenními a ekologickými barvami.

 

 

  

 nohy zdarmaPraktické doplňky: Šuplík nebo zvýšené nohy

Občas se stane, že si sice pořídíte novou postel, ale pak ji potřebujete něčím obohatit, např. zvýšit nohy, ať se pod ní vleze šuplík na peřiny nebo třeba nasadit na lůžko bočnice pro zajištění bezpečí vašich potomků během spánku. U nás s vašimi požadavky počítáme už dopředu, proto postele vyrábíme způsobem, aby je bylo možné částečně upravit podle vašich přání.

Postupem času zjišťujete, že vám nestačí úložný prostor, co už v ložnici máte? Vyřešte svůj menší problém zvýšením noh u postele a prostorným šuplíkem, které si snadno dokoupíte přesně v rozměrech, které potřebujete. Pokud navíc plánujete nebo už máte děti, ideální je, pokud si k posteli pořídíte třeba i bočnice. Vaše ratolesti tak budou v bezpečí, i když si dají po obědě šlofíka u vás v ložnici.


s_vysokou_prodyšnostíMatrace do jednolůžkové či dvoulůžkové posteleposteldvoulůžko2

Co si budeme povídat, jedním z nejdůležitějších požadavků na postel je, abyste se v ní kvalitně vyspali a odpočinuli si na další den. Proto při výběru myslete nejenom na vše, co už jsme zmínili výše, ale také na matraci, která by měla splňovat 4 základní pravidla:

  1. špičkový materiál matrace i jejího potahu;
  2. ideální výška (obvykle nad 17 cm);
  3. ortopedické vlastnosti;
  4. vynikající odvětrávání. 

hvězdy Kde vybrat správný rošt k posteli? 

Jakmile si pořídíte svou vysněnou postel, tak přichází poslední starost – kde sehnat kvalitní rošt? Laťkový rošt dáváme ke každé posteli jako dárek.

 

A co váš malý snílek? V našem dalším článku radíme, jak správně vybrat dětskou postel