Bestseller.🌟 Domečková postel Tery SKLADEM v nejoblíbenějších rozměrech.

Vrzání dřevěných postelí: Proč se to může stát a jak tomu předcházet ?

✎ 4 min čtení

blog produkty

Každý člověk za svůj život zajisté zažil vrzání postele. Pojďme se společně podívat na to, proč k nepříjemným zvukům dochází a jak jim je možné předcházet.

9266-4_domeckova-skrinka-ktery-pro-postel-tery-prirodni

Proč postel vrže?

Postel je stále jen věc a její denní používání způsobuje opotřebení, které může vést k vrzání. Není to nic příjemného na poslech pro jednoho spáče, natož třeba pro dva v manželském lůžku, ve kterém se oba chtějí vyspat do růžova. Spoje se uvolňují a dřevo pracuje. Jde o přírodní materiál, který navíc reaguje na vlhkost i okolní teplotu. Proto je potřeba myslet i na prevenci, ať prodloužíte životnost svého nábytku v domácnosti.

Tipy, jak vyřešit vrzání postele

Připravili jsme si pro vás ověřené rady od naší zákaznické podpory, které vám napoví, jak můžete svou postel zbavit vrzání.

rosty_mezera1/ Dotáhněte postel

Sundejte matracepostele a zkontrolujte dotáhnutí všech spojů, dejte si záležet hlavně na rohových. Využijte ideálně AKU vrtačku, abyste se vyvarovali situaci, kdy budou šroubky přetažené, nebo naopak příliš uvolněné. Hlídejte také mezery – mezi spoji postele nesmí při utahování žádná vzniknout. 

2/ Zkontrolujte, zda o sebe nic nedře a spoje promažte  

Podívejte se, z jakého místa postele vrzání vychází. Je potřeba zkontrolovat, zda zvuky náhodou nezpůsobují jednotlivé díly postele, které jsou pro jejich vznik rizikové, např. nosník s boční latí a rošty. V takovém případě je nutné pohlídat, aby se po bocích nedotýkaly, ale zároveň měly mezi sebou malou mezeru.

Doporučujeme následně použití včelího vosku, který by měl být aplikovaný mezi všechny spoje postele, včetně střešních dílů a také bočnic/zábran. Je vhodné ho použít i do místa, kde se nasazuje stojka přední bočnice na rám postele. Vosk je potřeba použít i pod rošt na lať, ke které je rošt přišroubován a také na hranu této latě, viz návod níže.

včeli vosk

 

NAŠE DOPORUČENÍ: Kvalitní promazání je základ, nepodceňte ho! 

3/ Podložte rám postele

Velmi často pomůže vyřešit vrzání postele jednoduchá úprava – rám stačí podložit měkkou podložkou, např. filcovou, kobercovou páskou nebo kouskem textilie. Jednotlivé díly o sebou přestanou třít a máte o nepříjemnost méně.

4/ Podložte postel a zajistěte rovnost podlahy

Zvláště u starších domů se můžete setkat s nerovnostmi, které mohou způsobovat vrzání vašeho lůžka. Proto je důležité srovnat část podlahy, na které je konstrukce postele umístěná. Využít můžete třeba plstěnou (filcovou) podložku na nábytek.

Zbavte se nepříjemných zvuků jednou pro vždy. Vyzkoušejte zrealizovat naše rady a dejte vědět, jak vše dopadlo. Držíme palce!

 

 

.
.
.
.