Závěsné křeslo Elis hnědé, tmavě modrý polštář

Akce
Značka: Benlemi
7 399 Kč –13 %
hnede kreslo modry polstar
7 399 Kč –13 % 6 437 Kč 5 320 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Závěsné křeslo Elis

Závěsné křeslo Elis je jediným opravdu přírodním závěsným křeslem na trhu. Závěsné křeslo Elis je ručně vyrobeno z vrbového proutí za pomocí sofistikovaných metod jeho zpracování, předávaných z generace na generaci do šikovných řemeslných rukou. Díky tomu získává toto závěsné křeslo jedinečné a osobité charisma.

Vrbové proutí samo o sobě sice není považováno za materiál, známý svou pevností, nemějte však obavy. Po dlouhém a náročném procesu jeho zpracování, kdy se několikanásobně rozehřívá, napařuje, koupe v horké lázni a mnohonásobně suší, a posléze ohýbá do požadovaných tvarů a proporcí, získává jedinečnou pevnost. Díky té můžeme deklarovat nosnost závěsného křesla až 200 kg.

Zmiňovanou sofistikovanou techniku zpracování a úpravy vrbového proutí, jakožto 100% ekologického a přírodního materiálu doprovází ruční práce. To znamená, že po přípravě proutí přichází čas na poctivou řemeslnou ruční výrobu. Každé závěsné křeslo je tedy ručně vyplétáno kolem vzorového rámu, aby bylo možné dodržet při výrobě jeho kulatý tvar. Přesto žádné není totožné a každý kus je jedinečný originál.

Závěsné křeslo Elis je jedinečné svým kulatým tvarem, které oceňují nejvíce ženy a děti. Konstrukce působí otevřeně a vzdušně, stejně jako u závěsných houpaček. Díky své šířce, přesahující 1 metr se do křesla posadíte i se svými dvěma dětmi. Případně si do něj sednete bokem, nohy si opřete o rám konstrukce a budete relaxovat například při čtení knihy. Kulatý tvar je navíc velice atraktivním designovým prvkem nejen do Vaší zahrady, ale také do interiéru. Mimo kulatého tvaru vyrábíme ještě závěsné křeslo Lena, které má tvar oválný.

Použití

Doporučujeme Vám tento jedinečný kousek umístit jak do exteriéru, třeba pod Vaši pergolu, na verandu, na strom či terasu, stejně tak jako do Vaší domácnosti. V moderních interiérech vypadá závěsné křeslo Elis naprosto úžasně. Zejména v kombinaci se dřevem vytvoří dechberoucí atmosféru.

Své využití si závěsné křeslo Elis našlo i u řady firem a společností. Často bývá umístěno do hotelových prostor, restauračních zařízení, kaváren, do zahrad, a podobně.

Rozměry kulatého závěsného křesla Elis

  • Výška: 105 cm
  • Šířka: 105 cm
  • Hloubka: 70 cm
  • Nosnost: 200 kg
  • Váha: 15 kg (záleží na síle použitého vrbového proutí)

Součást balení a příslušenství k závěsnému křeslu Elis

Jako součást každého závěsného křesla dodáváme sedací polštář a pružinu na zavěšení. Nicméně v našem sortimentu najdete i řadu jiného příslušenství, jako je stojan pro závěsné křeslo, ochranný vak, hák do dřeva, stropní úchyt, a další.

Barva

Závěsná křesla dodáváme v několika barevných variacích. Tou základní je přírodní dekor vrbového proutí. Přírodní dekor je barevností velice podobný dřevu, se kterým si perfektně hraje do noty. Neméně populární jsou však i lakované verze Wenge a Bílá.

Verzi Wenge ručně lakujeme formou zanoření do kádě olejové lazurovací barvy na vodní bázi, tedy 100% ekologického přípravku pro nabarvení. Díky technice noření a typu použité barvy je při pohledu na závěsné křeslo stále krásně viditelná i samotná textura vrbového proutí. Ruční lakování pak způsobuje, že každé závěsné křeslo se od sebe odlišuje, každý kus je tedy originál i z pohledu lakování. Závěsné křeslo Elis Wenge díky tomu vypadá naprosto fantasticky.

Bílé lakování závěsného křesla Elis je nejsofistikovanějším řešením, které provádíme. Technika noření je u bílého křesla bohužel nepoužitelná, proto jsme se museli rozhodnout pro nástřik bílé krycí barvy na vodní bázi, které předchází vybělení křesla, aby výsledný efekt byl opravdu perfektní. Závěsná křesla v bílé barvě jsou u nás velice populární.

Shrnutí

Hledáte-li originální a přitom dokonale funkční a praktický kousek designového nábytku, ve kterém můžete relaxovat a odpočívat, závěsné křeslo Elis bude přesně tím, co hledáte. Oblíbíte si jej jak Vy, tak Vaše děti či dokonce návštěvy. Závěsné křeslo Elis má perfektní trvanlivost a pevnost. Přestože je tedy vyrobeno z vrbového proutí, věřte nám, že po dlouhých letech na něm nepoznáte stopy opotřebení či poškození stářím. Prostě si jej zamilujete a nebudete se jej chtít vzdát.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zavřete oči a relaxujte v závěsném křesle
Záruka: 2 roky
Vybrat typ produktu: Elis
Vybrat model: Elis
Vybrat barvu polštáře: Tmavě modrá
Vybrat barvu křesla: Hnědá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: