Rodina Benlemi myslí ekologicky a drží se zásad udržitelnosti

Jsme společensky odpovědná firma. K okolnímu prostředí jsme ohleduplní a myslíme vždy na to, jakou stopu po sobě na světě zanecháváme. Co jsme pro větší udržitelnost doposud udělali?

kvalitní vrbové proutí Produkty vyrábíme v souladu s přírodou

Image from iOS-24Masivní dřevo a vrbové proutí patří mezi nejvíce ekologické materiály pro výrobu nábytku. U nás v rodině Benlemi pečlivě vybíráme všechny kusy, které využíváme pro naše křesla, houpačky nebo třeba postele. Dbáme nejenom na druhy stromů a lokality, odkud přichází, ale také při samotném procesu výroby čím dál tím více minimalizujeme odpad, který z něj vzniká. Stromy a další rostliny jsou plíce naší planety, proto je potřeba zacházet se všemi zdroji s rozvahou, ať nepřijde ani kousek nazmar. 

 

eko Využíváme pro lakování pouze ekologické barvy

Mít přírodní nábytek bez laku není pro každého a my to chápeme. Sami máme rádi různorodost barev ve výbavě domácností, kanceláří nebo i zahrad a zároveň oceňujeme další praktické vlastnosti tohoto typu ošetření. Naštěstí v dnešní době už existuje řešení v podobě ekologických barev a my jsme se vydali při výrobě stejným směrem. Jsou pestré, krásné a navíc 100% neškodné k lidskému zdraví i naší přírodě. Díky svému složení jsou navíc vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou nebo alergií.

 

z masivuImage from iOS-23 Šetříme životní prostředí, krabice máme vždy z recyklovaného papíru

Zastáváme názor, že krabice není nutné mít zcela nové, protože nejdůležitější je vždy obsah uvnitř. Obal je jen pro zajištění snadnější přepravy a zamezení poškození využitých materiálů. Z tohoto důvodu jsou zásilky od nás baleny do krabic z recyklovaného papíru, který je pro naši přírodu mnohu ekologičtější. 

 

Vynesení_do_bytu Třídění odpadu je pro nás radost, ne povinnost

Image from iOS-26Každý člen našeho týmu poctivě třídí veškerý odpad, který vznikne jeho působením nejenom ve firmě, ale také mimo ni. Vnímáme nutnost myslet na udržitelnost přírodních zdrojů a tyto kroky jsou jen malým potvrzením celého systému ochrany, který jsme v naší rodinné společnosti zavedli. 

 

antialergenní Sbíráme víčka od plastových lahví

Image from iOS-26 2Plastovým lahvím se bohužel občas stále ještě nevyhneme. Avšak při jejich třídění myslíme i na druhé. Sbíráme z každé z nich víčka, která pak věnujeme na podporu potřebným. Jde o drobnost, která však může dokázat velké věci.

 
Má to smysl

Vzali jsme na sebe důležitý závazek, který dodržíme a nezůstaneme stát na místě. Vymýšlíme stále nové způsoby, jak minimalizovat odpad z výroby a zároveň vše udělat ještě více ekologičtější. Věříme, že to zvládneme, protože to neděláme jen pro sebe, ale pro celý svět.

 

Jak tvoříme 100% ekologická křesla? Přečtěte si jejich příběh.