Provoz není omezen. Naopak podnikáme kroky, které zvyšují bezpečí vás, zákazníků i našeho týmu. Aktivně VYRÁBÍME i DORUČUJEME.

Jak zařídit domácnost, když jste alergik nebo ho máte v rodině?

Alergie je civilizační onemocnění, které se objevuje u čím dál většího množství dospělých i dětí. Patříte mezi ně vy nebo někdo z vaší rodiny? Zařiďte si domácnost tak, abyste nemuseli řešit žádné nepříjemné projevy, kterým se dá předejít.


Čím mám vybavit byt, ať vyhovuje alergikovi a zároveň je útulný?

V boji proti prachu a různým alergenům jsou správnou volbou přírodní materiály, které jsou pro alergiky nejlépe snesitelné. Na co si dát pozor, ať vyberete vhodné vybavení? Připravili jsme pro vás několik tipů. 

z masivuCo byste měli pořídit: 

  • Lucky prirodninábytek z masivu s antialergenním lakem

Dřevěný nábytek vybírejte co nejjednodušší, aby prach dostal minimální šanci se usazovat. Ideální je s hladkým povrchem, ošetřený přírodním lakem, na kterém prach jen tak neulpí a škůdci se mu vyhnou obloukem.

  • kvalitní antialergenní matraci, povlak, polštáře i peřinu 

Největším útočištěm pro roztoče v bytě je postel. Jde o místo, kde relaxujete, odpočíváte a spíte. Z toho vyplývá, že bychom měli věnovat co největší pozornost nejen samotnému lůžku, ale především kvalitní hypoalergenní matraci, jejímu povlaku, polštáři a peřině. Dost často tento fakt bohužel opomíjíme a zvolíme špatný materiál. Udělejte změnu a vyberte už napoprvé správně.

  • lůžkoviny z přírodního materiálu

Ložní prádlo a další textilie pořizujte z přírodního materiálu, nejlépe ze 100% bavlny, která je lehká, hřejivá, prodyšná a její údržba nenáročná. Výplň polštáře a přikrývky by měla být antialergenní – velmi vhodné a osvědčené bývá duté vlákno.

šťastné_dítěBuďte obezřetní hlavně u dětí

Velkou pozornost byste měli při volbě nábytku i vybavení především věnovat dětské posteli. Správný výběr matrace a ložního prádla může ovlivnit to, jak moc se alergie u vašeho potomka rozvine. Nedovolte, aby se musely vaše ratolesti potýkat s touto civilizační chorobou i v dospělosti, když můžete od počátku volit řešení, co tomu zabrání.

Myslete také na častější výměnu lůžkovin a jejich praní alespoň jednou za 10 dní, které by mělo probíhat jen při vyšších stupních od 60 °C. Co tři měsíce by se pak měly prát polštáře a peřina. 

 


vyperete v pračcemontessori2 
Jak správně uklízet a čistit vybavení pokojů od alergika? 

Pamatujte na 4 základní zásady

  1. Udržujte domácí prostředí striktně nekuřácké.
  2. Vylučte z výbavy koberce přes celou místnost, záclony i závěsy – pokud to nelze, pravidelně je perte a vysávejte.
  3. Umývejte pravidelně podlahy i další plochy nábytku, kde se zadržuje prach. 
  4. Pořiďte čističku vzduchu – zbaví místnost prachu, virů, bakterií, pylů, roztočů i nečistot.

pro bezpečný spánek Omezovat hračky nemusíte, stačí o ně jen vhodně pečovat

Je nám jasné, že plyšové nebo textilní hračky jsou pro správný vývoj smyslů i rozumových schopností dítěte důležité. Jsou však také plné roztočů, které zhoršují alergické projevy. Vyřešte to jednoduše – pravidelně je perte při vysoké teplotě a po skončení hraní uzavírejte ideálně do nádoby, kam nemůže jen tak snadno proudit vzduch a prach, např. dřevěné bedny, skříně nebo třeba šuplíků.

 

Správný výběr postele je základ spokojenosti i zdraví. Jak správně zvolit pro své dítě? Přečtěte si náš další článek