5 tipů, jak vybrat vhodnou dětskou postel

Aby z ní vaše dítě nespadlo. Aby pomáhala jeho zádům zdravě růst a slušela jeho pokojíčku.

Bezpečnost vašeho dítěte na prvním místě

Každá dětská postel musí mít všechny hrany zaoblené, zarovnaný povrch a čelo nejlépe u nohou i u hlavy. Menším dětem je vhodné na postel přidat bezpečnostní bočnice, které můžete s věkem odstranit.

Prckům, kteří se ve spánku točí jak ručička na hodinkách je ideální obložit stěnu vedle lůžka. Kromě polštářů, které si ale může dítě jednoduše shodit, se vyrábí například čalouněné panely. Vyberete si barvu, která se vašemu dítěti líbí, panely přimontujete a máte jistotu, že se váš potom v noci nezraní.

ghgh

Správná výška postele pro dítě

Výška lůžka pro menší dítě by mělo být kolem 25 cm. Postel o výšce cca 45 cm je potom vhodná pro větší dítě i dospělého člověka. Ideální řešení je vybrat postel, která bude růst jako vaše dítě.

Pro rodiče jsou nejekonomičtější lůžka, ke kterým se dají přimontovat přidavné nohy. Ty postel zvednou i o 20 cm a z lůžka pro pětileté dítě uděláte funkční postel pro školáka.

Velikost dětské postele

Je samá ruka, samá noha. A boty, co jste koupili před měsícem - už jsou mu malé. Protože děti rostou rychle, je lepší myslet na finance a při výběru rovnou sáhnout po delší posteli. Prcek bude mít v posteli vždy dost místa, i když už začne chodit do školy a vy ušetříte.

(uspávaní)

Zatímco čalouněná lůžka se velmi brzy ošoupají, masivní dřevěný rám s jistotou vydrží několik let. Výhodou dřevěné postele je i její úklid. Prach prostě setřete z rámu.

Ortopedická dětská matrace pro zdravý růst

Dětský ortoped vám s jistotou potvrdí, že matrace je nejdůležitější část postele. Abyste předešli růstovým deformacím nebo skolióze páteře svého potomka, vyberte matraci s vyšším stupněm tuhosti. Rodiče si také pochvalují oboustranné matrace. Večer dítěti ustelete na ortopedické straně a na hraní svému malému štěstí matraci otočíte na stranu měkčí.

Dítě se může v posteli počůrat nebo ji prostě zašpinit jídlem. Pomůže vám matrace s povlakem, který se dá lehce sundat a můžete jej vyprat společně s povlečením.

I když nás to mrzí, vaše dítě může být alergik. Jasně tedy sáhněte po antilargenní matraci. Ty jsou nejčastěji tvořeny PUR pěnou a je do nich přidáván výtažek například z Aloe Vera.

Úložný prostor, který pomůže maminkám

Upřímně. Stíháte vždycky uklidit všechny věci, které si vaše dítko vyskládá na podlahu? I máma, která pod trikem schovává oblek supermana, tohle nezvládá. Pak přijde táta a na tu kostku lega šlápne. A to bolí.

Ať už to jsou náklaďáky, panenky nebo špinavé ponožky. Ulehčete si práci a pod postel si pořiďte úložný šuplík.

Sidy_suplik_prirodni


Jak vytvořit útulný dětský pokoj?

Proměňte pokoj svého dítěte v krásný kreativní svět a už vám nebude v noci klepat na dveře ložnice. Vedle postele postavte světlo s motivy Malého prince. S postelí slaďte domečkovou knihovnu, do které uložíte pohádky. A pak už si jen společně lehněte a začněte Malého prince předčítat. Máte tu knihu rádi? :)

 

Vaše rodina BENLEMI

11 minut čtení