Konferenční Stolek Retro lehce bělený

3835

Konferenční stolek Retro ze starého dřeva je výrobkem, prošel sofistikovaným ručním zpracováním, aby bylo staré dřevo uvedeno do jeho nádherné finální podoby. Tento konferenční stolek se báječně hodí jak do klasických, tak do moderních interiérů.


  • 7 602 Kč bez DPH
  • Na zakázku do 2 měsíců
9 199 Kč
Kategorie: Nábytek
Záruka: 2 roky
Dekor dřeva: Lehce bělená
 

Konferenční stolek Retro

Konferenční stolek Retro, který byl ručně vyroben pomocí nejzručnějších řemeslníků Vás zaujme svou jedinečností a osobitým vzhledem, který ve Vás bude evokovat právě staré dřevo.
Ještě před 100 lety se kácení stromů a zpracování dřeva provádělo výhradně ručně, pomocí seker. Dřevěné klády byly nejdříve ručně zbaveny kůry, poté opět ručně osekány do hranolů a nakonec nařezány na jednotlivé elementy. Stopy tohoto již zastaralého způsobu opracování dřeva však dnes dodávají, po odborném opracování starého dřeva, jedinečný a dobře viditelný efekt, díky kterému se stane konferenční stolek Retro hvězdou ve Vašem interiéru.

Ručně tesané trámy jsou, i přes jejich stáří mnohem odolnější než trámy, řezané moderními způsoby na pile, protože na rozdíl od zpracování na dnešní pile, byly původně tyto trámy osekávány podél vlákna dřeva, nikoliv přes vlákno. Řezáním přes vlákno se dřevo oslabuje.

Tloušťka 5-ti centimetrové svrchní desky stolu spočívá na masivních nohách o tloušťce 10-12 cm. Konstrukce konferenčního stolku Retro je spojena pouze čepy a lepidlem. Lepidlo je zároveň jedinou novou přísadou konferenčního stolku, zbylé díly jsou mnoho desítek či stovek let staré a renovované. Celý konferenční stolek je dílem ruční práce dnešních odborně vyškolených profesionálů, opracovávajících staré dřevo přes desítky let.

Rozměry konferenčního stolku Retro:

  • výška 45 cm, šířka a hloubka je shodná, a sice 70 cm, tloušťka svrchní desky 5 cm, tloušťka nohou 10 - 12 cm, váha okolo 25 kg

Každý konferenční stolek Retro je jedinečný originál, protože svrchní deska i nohy byly ručně vyrobeny neznámým stolařem na počátku minulého století. Uvedené rozměry jsou proto pouze orientační.

Barva

Na výběr máte několik barevných variant konferenčního stolku Retro, jimiž jsou:

  • přírodní dekor (mat, lesk)
  • antický dub
  • ořech
  • lehce bělené dřevo

Konferenční stolek Retro je povrchově ochráněn bezbarvým voskem, který si můžete vybrat jak v matném, tak lesklém provedení.
U každého konferenčního stolku se barevnost liší, každý je originál.

Shrnutí

Konferenční stolek Retro se bude úžasně vyjímat v rustikálním, harmonizujícím s teplými prvky tohoto stylu, tak zároveň moderním interiéru v kontrastu s jednoduchými a chladnými povrchy moderních materiálů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Web Benlemi.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací