Propásli jste benlemácké narozeniny? Nevadí. S kódem PROTEBE5 máte 5% slevu na vše neakční ve vašem košíku.

Rodina Benlemi myslí ekologicky a drží se zásad udržitelnosti

Jsme společensky odpovědná firma. K okolnímu prostředí jsme ohleduplní a myslíme vždy na to, jakou stopu po sobě na světě zanecháváme. Co jsme pro větší udržitelnost doposud udělali?

point3 Produkty vyrábíme v souladu s přírodou

Image from iOS-24Masivní dřevo a vrbové proutí patří mezi nejvíce ekologické materiály pro výrobu nábytku. U nás v rodině Benlemi pečlivě vybíráme všechny kusy, které využíváme pro naše křesla, houpačky nebo třeba postele. Dbáme nejenom na druhy stromů a lokality, odkud přichází, ale také při samotném procesu výroby čím dál tím více minimalizujeme odpad, který z něj vzniká. Stromy a další rostliny jsou plíce naší planety, proto je potřeba zacházet se všemi zdroji s rozvahou, ať nepřijde ani kousek nazmar. 

 

point3 Využíváme pro lakování pouze ekologické barvy

Mít přírodní nábytek bez laku není pro každého a my to chápeme. Sami máme rádi různorodost barev ve výbavě domácností, kanceláří nebo i zahrad a zároveň oceňujeme další praktické vlastnosti tohoto typu ošetření. Naštěstí v dnešní době už existuje řešení v podobě ekologických barev a my jsme se vydali při výrobě stejným směrem. Jsou pestré, krásné a navíc 100% neškodné k lidskému zdraví i naší přírodě. Díky svému složení jsou navíc vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou nebo alergií.

 

point3 Šetříme životní prostředí, krabice máme vždy z recyklovaného papíruImage from iOS-26

Zastáváme názor, že krabice není nutné mít zcela nové, protože nejdůležitější je vždy obsah uvnitř. Obal je jen pro zajištění snadnější přepravy a zamezení poškození využitých materiálů. Z tohoto důvodu jsou zásilky od nás baleny do krabic z recyklovaného papíru, který je pro naši přírodu mnohu ekologičtější. 

 

point3 Třídění odpadu je pro nás radost, ne povinnost

Každý člen našeho týmu poctivě třídí veškerý odpad, který vznikne jeho působením nejenom ve firmě, ale také mimo ni. Vnímáme nutnost myslet na udržitelnost přírodních zdrojů a tyto kroky jsou jen malým potvrzením celého systému ochrany, který jsme v naší rodinné společnosti zavedli. 

 Image from iOS-26 2

point3 Sbíráme víčka od plastových lahví

Plastovým lahvím se bohužel občas stále ještě nevyhneme. Avšak při jejich třídění myslíme i na druhé. Sbíráme z každé z nich víčka, která pak věnujeme na podporu potřebným. Jde o drobnost, která však může dokázat velké věci.

 
Má to smysl

Vzali jsme na sebe důležitý závazek, který dodržíme a nezůstaneme stát na místě. Vymýšlíme stále nové způsoby, jak minimalizovat odpad z výroby a zároveň vše udělat ještě více ekologičtější. Věříme, že to zvládneme, protože to neděláme jen pro sebe, ale pro celý svět.

 

Jak tvoříme 100% ekologická křesla? Přečtěte si jejich příběh.