Vybírám postel: Mám zvolit přírodní povrch nebo transparentní vosk?

Máte vybraný typ postele i rozměr. Ale váháte, zda nechat konstrukci přírodní nebo ji voskovat či lakovat? Shrňme si plusy a minusy.

 

drevoPostele v přírodním dekoru bez vosku


Jako u skoro každé věci, tak i u volby konstrukce se najdou dva tábory, které se jen těžko shodnou. Mrkněme se nyní společně na to, z jakého důvodu zvolit či vůbec nebrat přírodní dekor.

DSC_0057Proč ano?

Získáte do svého bydlení nádherný designový kousek nábytku, který bude 100% přírodní a s výraznou přirozenou kresbou. Na omak pocítíte výraznou strukturu dřeva a budete se cítit jako v pravém lese. Postele bez vosku bývají také o něco levnější, takže ušetříte a přitom budete mít kvalitní lůžko.

Proč ne?

Pokud nemá postel ochranný vosk, stává se konstrukce více náchylnější k poškození. Je proto potřeba o ni pravidelně pečovat vhodnými přípravky, protože na povrchu nemá žádnou vrstvu, která by zabránila škrábancům nebo změně barvy. Je zde také riziko, že při nešetrném zacházení vznikne tříska.

 

point2Postele s transparentním voskem


S postelemi z masivu od rodiny Benlemi máte díky 100% přírodnímu složení jistotu, že jsou zdravotně nezávadné i po navoskování a navíc vhodné také pro alergiky. Jaké jsou další důvody, proč vybrat konstrukci s voskem nebo proč se jí naopak vyhnout?

DSC_0094Proč ano?

Jak už se dá předpokládat, díky využitému vosku je postel odolnější proti poškození nebo jiným oděrkám. Zachovává si dlouho svou původní barvu a díky jemnému filmu na povrchu se stává snadno umyvatelná a nepotřebuje skoro žádnou údržbu.

Proč ne?

U voskovaných postelí se můžete setkat s o trochu vyšší cenou.

  

Hledáte postel pro sebe a chcete zvolit správně už napoprvé? Mrkněte se do našeho dalšího článku na tipy a rady, na co si dát při výběru pozor.