Oslavme společně 7 let Benlemi! ✩ Roztočte Narozeninový kolotoč o stovky slev, poukazů a cen.

Jak vybavit pokojík pro miminko před jeho narozením

Miminko už je na cestě? Připravte dopředu dětský pokojíček pro své děťátko ještě před tím, než se vaše malé štěstí vyklube na svět.

ditePojďme se nyní společně podívat na výbavičku a podobu pokojíku, ať vám pro ratolest nic nechybí. Máme pro vás připravených 5 základních tipů.

 
Vhodné barevné sladění

U dítěte je potřeba myslet nejenom na pohodlí a praktičnost, ale také použité barvy v jeho výbavičce. Volte pro dětský pokoj spíše hravé a živé odstíny, které probudí fantazii vašeho potomka a podpoří jeho dobrou náladu za všech okolností. Vhodné jsou tóny ze žluté nebo třeba světle zelené.

 
1)     Dětská postýlka

Spokojený spánek vaší ratolesti by měl být na prvním místě. Kvalitní postýlka pro miminko z masivního dřeva je základ. Dítě potřebuje většinu dne v počátku svého života odpočívat, aby se mohlo zdravě vyvíjet. Zajistěte pro potomka pohodlnou dřevěnou postel a pořiďte do ní špičkovou matraci pro miminko. Na ni umístěte nepropustný chránič, prostěradlo a zavinovačku a mějte jistotu, že každá noc proběhne bez problémů.

Postýlka by měla splňovat několik pravidel:

  • Kvalitní materiál z masivního dřeva.
  • 100% nezávadné, antialergenní a ekologické laky.
  • Pevný dřevěný rošt s odvětráváním.
  • Bezpečný mantinel do postýlky.

 
Plyšová hrací podložka2)     Hrací podložka

Jakmile se dítko naučí ležet na bříšku a samo se začne pohybovat, je potřeba zajistit místo pro hraní a jeho další rozvoj. Vhodným řešením je hrací podložka, která vytvoří teplejší podklad na chladnou zem než deka. Je ideální pro děti od jejich narození, a navíc snadná na údržbu, když dojde k zašpinění. Hodí se do každé místnosti vaší domácnosti a využití pro ni najdete i venku, když to bude potřeba.

 
3)     Přebalovací stůl

Měnit použité plenky není nejoblíbenější část rodičovství. Avšak je to potřeba stejně jako krmení nebo uspávání. Jak si tuto činnost co nejvíce zpříjemnit? Vyberte si vhodný přebalovací pult, který vám vše usnadní.

Základní parametry by měly splňovat následující body:

  • Při přebalování byste měli stát v pozici, která je vzpřímená a uvolněná.
  • Důležitá je kvalita použitých materiálů, aby se snadno čistil a zároveň byl příjemný na dotek.
  • Důraz je potřeba klást i na správnou přebalovací podložku, která by měla mít na spodní straně protiskluzový materiál a horní stranu omyvatelnou.

 Dřevěný domečkový regál SHELLY
4)     Úložné prostory

Každá budoucí maminka ví, že míst pro uložení potřebných věcí pro miminko není nikdy dost. Myslete u svého dítka na dostatek ploch, kam uschovat oblečení, hračky nebo hygienické pomůcky. Pomoci vám mohou regály nebo různé skříně či skříňky, které slouží jako úložné prostory.

 


8388-2_bavlnene-detske-povleceni-se-vzory-3-kaktusy

5)     Doplňky do dětského pokoje

Každý dětský pokoj si zaslouží stylové doplňky, které ho odzdobí a dodají mu kouzelnou atmosféru. Jaké byste mohli pořídit pro své děťátko? Pro postýlky je skvělou ozdobou šifónová stříška, která udělá z každého lůžka postel pro malého prince či princeznu. Děťátku určitě také uděláte radost barevným prostěradlem či hravým povlečením v různých vzorech, které je navíc vyrobené ze 100% bavlny a je tak velice příjemné na dotek.

 

Vývoj dítěte je důležitý a správná výbavička pokoje v tom může pomoci. Proč je podstatné, aby vaše děťátko rozvíjelo svou motoriku? Více s dočtete v našem dalším článku.