Inspo: Jak ozdobit domečkovou postel svého dítěte?

Dětská postýlka by měla být místo, kam se bude vaše ratolest každý den s radostí vracet. Čím ji můžete vyzdobit, aby se stala bezpečným útočištěm? 


žárovka

Kouzelný pokojík jako z pohádky si přeje každé dítě. Dopřejte mu ho snadno s doplňky pro postele. Jak se dá lůžko ozdobit? Připravili jsme pro vás 5 tipů.

 
1) Stříška na domečkovou postel

 Jednoduché připevnění a neutrální bílá barva hraje do karet všem rodičům, kteří touží po praktickém a pěkném vylepšení dětské postele Tery nebo Lucky. Snadno lehkou šifónovou stříšku připevníte i vyperete v ruce. Dítě si navíc bude připadat jako ve skutečném domečku na zámku.

Lehká šifónová stříška na domečkové postele Lucky, Sidy

 
2) Copy pro ozdobu i bezpečí

Dětské mantinely ochrání vaši ratolest od pádu i nárazu do stěny, když se v noci pořád vrtí. Zároveň vašeho potomka udrží v teple a může se k pletenému copu přitulit, když mu bude v noci smutno. Jde o multifunkční doplněk, který si najde své místo v každé postýlce, a navíc je příjemný na dotek.

Bavlněný mantinel do postele pletený do copu

 
3) Světýlka na postel

Menší děti mají v temném večeru občas ještě strach z různých strašidel pod postelí nebo temných stínů v rohu pokoje. Jen malá výzdoba v podobě světýlek omotaných kolem postele může být velkým pomocníkem, aby se vaše ratolest cítila v noci v bezpečí. 

2911-12_detska-postel-domecek-funny-bila

 
4) Plyšáci či jiné hračky

Všichni kamarádi se hodí. Ať už jde o plyšového parťáka nebo jinou hračku, tak dítěti bude blízkým přítelem při každodenním odpočinku. Když mu bude smutno, může si ho obejmout a spokojeně spát zbytek noci. Nebo si třeba před usnutím vyprávět pohádky. Vše je na fantazii vašeho potomka. 

Dětská postel domeček POPPI s bočnicí

 
5) Další ozdoby postele

I drobné ozdoby dokážou udělat v pokojíku vaší ratolesti divy. Květinky, autíčka nebo třeba různé tvary se dají snadno připevnit na postýlku či její stříšku. Díky tomu se dítě bude cítit opět příjemněji ve svém království a snění pro něj bude další příjemná část každého dne.

Vyzdobit dětskou postel je jednoduché, stačí mít chuť a správnou motivaci v podobě nadšeného dítěte. Zajímá vás celý příběh domečkové postele? Mrkněte na náš článek, kde se dozvíte, jak vzniká unikát.