Jste pod naší střechou poprvé? S kódem PROTEBE5 získáte slevu 5% na vše, co si vyberete. Chovejte se jako doma.

Díl 2: Benlemi a Jak se staví sen

Radka s Lukášem mají rozestavěný dům, minimum času, syna Matýska a k tomu malou Terezku, která má vážné genetické onemocnění. S tím se rozhodl něco udělat anonymní dobrodinec, který je do proměny Jak se staví sen přihlásil a my byli u toho také svým dílem.

Uxwh0IzQ

 

Rodina míní, miminko mění. Radka s Lukášem až do porodu Terezky nevěděli, že jsou oba nositeli velmi vzácného genu, který při kombinaci způsobuje 25% šanci na získání pontocerebelární hypoplazie. Ve dvou letech se bohužel o této diagnóze své dcerky dozvěděli a museli se s tím naučit žít.

dite
Jejich dítě nikdy nebude chodit, mluvit ani sedět, proto bylo nutné mimo jiné přizpůsobovat bydlení i pro jejich ratolest s postižením, na což bohužel nezbývalo už moc času vzhledem k chození do práce a péči o Terezku už moc času, a tak rodina žila až do našeho příchodu ve dvou pokojích a celé druhé patro měli nedostavěné.

Designéři Martina a Honza se rozhodli do této výzvy pustit a vznikl z toho během následujících 5 dní:

  • Příjemný klučičí pokoj pro Matýska s postelí Deluxe.
  • Pro Terezku pokoj s veselými barvami, kde se opět využilo oblíbeného lůžka Deluxe i třech domečkových skřínek od nás z Benlemi.
  • Rodičům pak dvojice designérů zařídila ložnici s luxusním dvoulůžkem Deluxem a praktickým propojením v podobě posuvných dveří právě na místnost od jejich dcerky.

Byla to náročná proměna, protože druhé patro bylo staveniště a muselo se myslet hlavně na to, že Terezka bude celý život odkázána na vozík, takže je nutné zvážit pečlivě umístění nábytku.

Ale designéři si s tím poradili bravurně a díky tomu má nyní rodina útulné tři pokoje, které díky přestavbě mohou začít okamžitě využívat a cítit se konečně jako v pravém domově. Podívejte se na vše na fotkách sami:

SzefjHuw 

 

DKErVMNw 

 

OQI4zs-w

Zajímá vás, jak jsme pomáhali v Jak se staví sen minule? Mrkněte na náš další článek o příběhu Martiny a jejích dcer.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení